تبلیغات

تایید اولین نمونه از ابتلا به ویروس زیکا در کره جنوبی

مقامات بهداشتی کره‌ی جنوبی ابتلای یک شهروند این کشور را به ویروس زیکا تایید کرده‌اند. به نظر می‌رسد کره‌ی جنوبی نیز از موج گسترده‌ی شیوع ویروس زیکا در امان نمانده است. با زومیت همراه باشید.

مقامات بهداشتی کره‌ی جنوبی ابتلای یک مرد ۴۳ ساله به ویروس زیکا را تایید کرده‌اند. بر طبق اطلاعاتی که مرکز بیماری‌های واگیردار در اختیار رسانه‌ها قرار داده این فرد به تازگی از سفر به برزیل بازگشته و علایم این ویروس از جمله تب و درد عضلانی را در بدنش احساس کرده است.

زیکا نام یک ویروس است که به وسیله‌ی نیش پشه‌ی آلوده به این ویروس به بدن قربانیان منتقل می‌شود. علایم این ویروس در صورت بروز در فرد شامل تب، درد و احتمالا خارش‌ خواهد بود، با این حال سازمان بهداشت جهانی شیوع گسترده‌ی ویروس زیکا را زنگ خطری برای سلامت جامعه‌ی بشری می‌داند. میکروسفالی و احتمالا برخی دیگر از ناهنجاری‌ها در نوزادان رابطه‌ی مستقیمی با ابتلای مادران باردار به زیکا دارند. بنابر آمار اعلام شده تا به حال زیکا در نزدیک به ۴۰ کشور مشاهده شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز