تبلیغات

حمایت روزنامه تلگراف از «ترزا می» برای نخست وزیری بریتانیا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ترزا می نامزد پیشتاز حزب محافظه کار برای جانشینی دیوید کامرون به عنوان نخست وزیر بعدی بریتانیا و رهبر این حزب به شمار می رود. ترزا می و آندرئا لیدسوم 2 نامزد اصلی احراز پست نخست وزیری بریتانیا هستند و قرار است 150 هزار عضو حزب محافظه کار یکی از این دو نفر را به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا انتخاب کنند.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است که قصد دارد در اکتبر از این سمت استعفا دهد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که مردم بریتانیا در همه پرسی اخیر از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند.

52 درصد مردم بریتانیا در این همه پرسی خواستار خروج از اتحادیه اروپا شده‌اند و تنها 48 درصد از ادامه عضویت در این اتحادیه حمایت کرده‌اند.

روزنامه دیلی تلگراف در سرمقاله روز شنبه خود نوشت: مساله اکنون این است که چگونه در مسیری حرکت کنیم که بیشترین نفع را برای کشور داشته باشد. بهترین مسیر برای کشور باید ایجاد شود، بنابر این چه کسی بهترین گزینه برای هدایت کشور در این مسیر خواهد بود؟

این روزنامه در ادامه افزود: به نظر ما، پاسخ بی شک خانم ترزا می است. تجربه خانم می بهترین و مهمترین عامل به شمار می رود.

شمارگان این روزنامه به بیش از 498 هزار نسخه می رسد که این بالاترین رقم در بین روزنامه های بریتانیایی غیر از ساندی محسوب می شود. این روزنامه به خاطر حمایت از حزب محافظه کار مشهور شده است.

ترزا می یکی از حامیان کمپین عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا بوده است. به همین دلیل برخی منتقدان بر این باورند که نخست وزیر بعدی بریتانیا باید کسی باشد که از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرده است، گزینه ای مثل خانم لیدسوم.

ترزا می پیش از این نیز حمایت دو روزنامه پرفروش دیگر بریتانیا یعنی سان و دیلی میل را کسب کرده است. ترزا می در دومین دور رای گیری حزب محافظه کار موفق به کسب بیش از 199 رای در مقابل 84 رای خانم لیدسوم شده است.

نخست وزیر بعدی بریتانیا قرار است 9 سپتامبر توسط اعضای حزب محافظه کار انتخاب شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز