تبلیغات

انفجارهای زنجیره‌ای در عربستان/ جده، قطیف و مدینه هدف حملات انتحاری

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، طی 24 ساعت گذشته پنج انفجار انتحاری بخش های مختلفی در عربستان در قطیف مدینه منوره  و نیز  جده را هدف قرار داد.

شبکه الجزیره در این ارتباط گزارش داد: دو انفجار انتحاری در نزدیکی مسجدی در قطیف عربستان روی داد.

بر پایه این گزارش، عامل انتحاری قصد داشت این عملیات را در مسجد انجام دهد ولی به خاطر حضور نیروهای امنیتی، در نزدیکی مسجد خود را منفجر کرده است.

این انفجار در آخرین روزهای ماه رمضان و در آستانه عید فطر اتفاق افتاده است. انفجارهای قطیف در نزدیکی یک مسجد شیعیان بوده ومنابع سعودی ادعا کرده اند که در  به جز فرد مهاجم کس دیگری آسیب ندیده است.

به گزارش الجزیره، ساعاتی بعد از انفجار قطیف، یک فرد انتحاری که قصد داشت وارد حرم نبوی شد، خود را نزدیک یک پایگاه امنیتی نزدیک حرم منفجر کرد.

بنا به این گزارش، این انفجار در یک پارکینگ توقف خودروها در نزدیکی حرم پیامبر روی داده است. این انفجار باعث بروز آتش سوزی در این پارکینگ که وابسته به نیروهای امنیتی در نزدیکی حرم پیامبر بوده، شده است.

خاطر نشان می شود که شامگاه دیروز (یکشنبه) یک انتحاری خود را در پارکینگ بیمارستان دکتر سلیمان فقیه در شهر جده منفجر کرده بود.

به گزارش شبکه سعودی العربیه، ساعت 2 و بیست و پنج دقیقه نیمه شب (بامداد) یکشنبه نیروهای امنیتی سعودی متوجه رفتار غیرعادی یک فرد در مقابل بیمارستان سلیمان فقیه شهر جده شدند.

 در پی اخطار نیروهای امنیتی، این فرد کمربند انفجاری خود را در محوطه پارکینگ بیمارستان منفجر کرد که در اثر این انفجار 2 نفر از نیروهای امنیتی بصورت سطحی زخمی شدند.

 

 

 

512

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز