تبلیغات

بحران نظام بانکی را به هیچ عنوان قبول ندارم

رییس‌جمهور در نشستی خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی تاکید کرد: من کلمه بحران را در مورد بانک‌های کشور به هیچ عنوان قبول ندارم و یکی از افتخارات دولت این است که نرخ تورم بعد از ۲۶ سال تک رقمی شده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک ملی ایران، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با ابراز رضایت از عملکرد نظام بانکی کشور و با بیان اینکه شرایط بانک‌ها بهتر از سال گذشته شده است، اظهارداشت: مدیرعامل بانک ملی ایران به من گفت، کاری که این دولت در سال گذشته برای افزایش سرمایه این بانک انجام داد، در تاریخ بانک ملی ایران از روز تاسیس سابقه نداشته است و باید بگویم وضع بانک ها از سال گذشته بهتر است. 

وی به کاهش سود بین بانکی از ۲۸ به ۱۸ درصد در چهار سال گذشته اشاره کرد و افزود: بانک مرکزی در چهار سال گذشته سود بین بانکی را کاهش داد و این موضوع باعث شد تا سود تسهیلات پایین بیاید.

رییس‌جمهور تاکید کرد: امروز وضع تسهیلات دهی بانکی بهتر شده است، هر چند باید سود تسهیلات را پایین بیاوریم؛ یکی از تحولات می‌تواند پایین آوردن سود تسهیلات بانکی به‌ویژه برای تولید و سرمایه در گردش باشد و در حال حاضر دولت در برخی از زمینه‌های تولیدی سوبسید می‌پردازد. 

وی با بیان اینکه بانک‌های کشور بیش از ۴۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بخش‌های مختلف قرار دادند، افزود: ۲۴ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط سال ۱۳۹۵ از بانک‌ها تسهیلات گرفتند؛ با این حال برخی‌ها نسبت به مدیران بانک‌ها ظلم و بی‌انصافی کردند.

روحانی بانک‌های کشور را در عین حال نیازمند تحول دانست و گفت: دولت یازدهم اولین دولتی است که تلاش کرده بدهی خود را به نظام بانکی پرداخت کند؛ همزمان سرمایه بانک‌های دولتی در این دولت دو برابر شده که کار بزرگی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز