تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

جزئیات میزان شهریه ثبت‌نام در مدارس شاهد/صدور کارت شهدای فرهنگی

محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص میزان دریافت شهریه‌ها در مدارس شاهد اظهار داشت: نسبت به سال گذشته کمتر از 15 درصد و میزان تورمی که دولت اعلام کرده است، افزایش شهریه داریم.

وی ادامه داد: حداقل‌ها و حداکثرهایی برای شهریه مدارس شاهد هر استان در هر مقطع تحصیلی مشخص می‌کنیم که ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان آن را بررسی کرده و به میزان برنامه‌هایی که این مدارس اجرا می‌کنند، بضاعت افراد و برخورداری استان از امکانات، عددی را به عنوان حداقل و حداکثر انتخاب کرده و به عنوان کمک سرانه فوق‌ برنامه مدارس شاهد انتخاب کرده و باید خانواده‌ها پرداخت کنند.

کفراشی افزود: بخشی از این مبالغ برای دانش‌آموزان طرح شاهد است که بنیاد شهید و امور ایثارگران مؤظف است هزینه آن را پرداخت کند و بخشی نیز خود افراد باید پرداخت کنند و ما نیز تخفیفاتی در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درخصوص ارقام شهریه مدارس شاهد تصریح کرد: حداقل شهریه برای مقطع ابتدایی 350 هزار و حداکثر 530 هزار تومان است، در دوره متوسطه اول که پایه هفتم است،حداقل 400 هزار و حداکثر 600 هزار تومان است.

وی اضافه کرد: در دوره دوم متوسطه و پایه دهم حداقل شهریه 480 هزار و حداکثر 780 هزار تومان است؛ ضمن اینکه برای مقطع ابتدایی چه ورودی‌ آن و چه از پایه اول تا ششم در مدارس شاهد، مبلغ شهریه، میزان اعلام شده است.

کفراشی تاکید کرد: این مبلغ نیز به عنوان کمک سرانه فوق برنامه است که در اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و صرف فعالیت‌های فوق برنامه  آموزشی و پرورشی مدرسه می‌شود و بحث سرویس مدارس جدا بوده و توسط انجمن اولیا و مربیان انجام می‌شود و اگر جدا از این موارد وجهی از اولیا بدون رضایت دریافت شود، ممنوع است.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص کارت شهدای فرهنگی اظهار داشت: قریب به اتفاق کارت شهدای فرهنگی صادر شده است و مابقی نیز به دلیل اینکه کد پرسنلی یا عکس آنها تطبیق ندارد،با ادراه کل شاهد و ایثارگران استان‌ها مکاتبه شده تا اطلاعات دقیق‌تر جمع آوری شود.

وی‌ افزود: هدف ما از این کار شناسایی شهدای فرهنگی بوده است تا اطلاعات جامع از آنها داشته باشیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/YZ915C

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز