تبلیغات

توضیحات مدیرعامل کارخانه سیمان دورود درباره مرگ یک کارگر: کتف اش در دستگاه نوار نقاله گیر کرد

مدیرعامل کارخانه سیمان دورود درباره مرگ یکی از کارگران این کارخانه توضیحاتی ارائه داد.

مهندس رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مـتاسفانه روز گذشته و حدود ساعت 14 یکی از کارگران دستش در دستگاه نوار نقاله که "دوار" بوده، گیر کرد و جان باخت.

وی ادامه داد: این مرحوم از کارگران باتجربه کارخانه بود که چندین سال سابقه کار دارد. او با یک لوله هوا در حال هواگیری بوده که متأسفانه دست چپش گیر می‌کند و بلافاصله کتفش درمی‌آید و چون نزدیک قلبش بوده ،متأسفانه فوت می‌کند.

رحمانی درباره اینکه گفته می‌شود که وسایل کارخانه و کارگر ایمنی لازم را نداشته‌اند، افزود: با اینکه تجهیزات قدیمی هستند، ولی کارخانه ما با این تجهیزات سال‌هاست که بهره‌وری دارد و دامنه ایمنی مثل سابق است. به دنبال طرح جایگزینی سیستم‌های نوین هستیم که امیدواریم به زودی این کار انجام شود.

مدیرعامل کارخانه سیمان دورود درباره تعدیل نیرو و اینکه گفته می‌شود هر کارگر در این کارخانه کار چند نفر را انجام می‌دهد، تأکید کرد: در شیفت این کارگر که کارشان پیش‌گرم کن پخت است، دو نفر فعالیت می‌کنند و در کل ایران هم این سیستم دو اپراتور دارد و کاهش نیرو نداشته‌ایم.

وی یادآور شد: همکار دوم بلافاصله که این حادثه را می‌بیند سریع به بقیه همکاران اطلاع می‌دهد و مدیر کارخانه و مدیر تولید که روز جمعه در کارخانه بوده‌اند، سریع به محل حادثه می‌آیند و همکاران ایمنی و بهداشت، آتش‌نشانی، آمبولانس و... نیز در کمتر از 20 دقیقه به مکان حادثه می‌آیند که متأسفانه همکار ما تمام کرده بود.

رحمانی در پایان گفت: همه ما از این اتفاق ناراحت و متأثر هستیم و به بازماندگان و همکاران تسلیت عرض می‌کنم و در راستای حق و حقوق متوفی که نان‌آور خانواده‌اش بوده، تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز