تبلیغات

آخرین آمار کشته‌شدگان ایرانی در انفجار استانبول

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری‌های مختلف از کشته و زخمی شدن چهار ایرانی در انفجار روز گذشته در مرکز توریستی استانبول خبر می‌دهند.

اسپوتنیک (sputnik news) به نقل از یک مقام آگاه در سرکنسولگری ایران در استانبول که نام او ذکر نشده خبر داد بر اثر انفجار تروریستی روز شنبه در استانبول یک ایرانی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

شهروند ایرانی که جان خود را در اثر این انفجار از دست داد علیرضا رزمخواه نام داشته است. به گفته این مقام کنسولگری ایران، همچنین اعظم رزمخواه و دختر یک سال‌ونیمه آنها به نام دایانا رزمخواه نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

در همین حال خبرگزاری صداوسیما بدون ذکر نام خبر داد که یک دختربچه ایرانی در این انفجار چند خراش سطحی برداشته و مادرش نیز به دلیل شکستگی دست در اطاق عمل است.

در گزارشات اما اعلام نشده که این زن و دختر نسبت فامیلی با فرد کشته شده داشته‌اند یا این که شباهت فامیل آنها تصادفی است.

به نوشته اسپوتنیک یک زن ۶۱ ساله به نام ژیلا شریعت اعلایی نیز در این حادثه از ناحیه پا زخمی شده که در بیمارستان بستری است و «حال عمومی وی نیز خوب است».

این خبرگزاری اعلام کرد که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که در ترکیه به سر می‌برد پیش از ترک استانبول تلفنی با یکی از مصدومین ایرانی در بیمارستان صحبت کرده است.

انفجار بمبی در خیابان استقلال که یکی از خیابان‌های تجاری پر رفت‌وآمد شهر استانبول می‌باشد حداقل پنج کشته و ۳۶ زخمی بر جای گذاشت. عامل انتحاری این انفجار یکی از کشته‌شدگان است.

بر اساس اعلام وزیر بهداشت ترکیه، ۱۲ تن از مجروحان این انفجار شهروندان خارجی هستند، و گزارش‌های دیگری حاکی است که سه نفر از مجروحان از رژیم صهیونیستی هستند.

انفجار روز شنبه استانبول شش روز پس از آن رخ می‌دهد که یک انفجار انتحاری در آنکارا، پایتخت ترکیه، ۳۵ کشته به جا گذاشت. گروهی از شورشیان کُرد مسئولیت انفجار آنکارا را برعهده گرفت.

507

یک مقام آگاه در سرکنسولگری ایران در استانبول که نام او ذکر نشده خبر داد بر اثر انفجار تروریستی روز شنبه در استانبول یک ایرانی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز