تبلیغات

چطور خوب باشیم؟ / خوب بودن را با هم به اشتراک بگذاریم

این روزها تیزرهایی متفاوت با هشتک خوب باشیم  در فضای مجازی دست به دست می چرخد؛ تیزرهایی که  افزایش مسئولیت اجتماعی مردم را هدف قرار داده است و پیام‌های اخلاقی و اجتماعی برای کمک به همنوعان و نیازمندان دارد و  تجربه حس خوب بودن را به شکلی تأثیرگذار و بدون پیامی مستقیم در زمینه های مختلف از جمله:انفاق، احسان، نیکوکاری، دستگیری از نیازمندان، تکریم والدین، تکریم سالمندان، اکرام ایتام، خوشرویی، حفظ محیط زیست، عاقبت بخیری نشان می دهد.

کمپین #خوب_باشیم با در نظر گرفتن شرایط جامعه و در راستای گسترش فرهنگ مسئولیت اجتماعی و اخلاق‌مداری راه‌اندازی شده است و در نظر دارد با انجام یک برنامه مسنجم و فراگیر، فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به همنوع را در میان همگان نهادینه سازد و با تقویت روحیه جمعی در کمک به همنوع و نهادینه سازی یاری رساندن به مستضعفان و نیازمندان جامعه توسط تمامی افراد جامعه سبب افزایش سرمایه اجتماعی جامعه و تقویت حس همدلی و مهربانی ایرانیان شود .
چرا باید «#خوب_باشیم»؟

خوب باشیم یک یادآوری است تا با کمی توجه بیشتر به اطرافمان  بدانیم در قبال همنوعان خود در جامعه چه تعهدات اخلاقی داریم .

قرار است در این کمپین تجربه حس خوب بودن را با تمامی مردمان سرزمینمان به اشتراک بگذاریم تا فرهنگ اخلاق‌مداری، روحیه مسئولیت‌پذیری در قشرهای مختلف جامعه و  سرمایه اجتماعی در جامعه ایرانی فرهنگ دستگیری از نیازمندان ، همگرایی و تعاملات شهروندی در سطح جامعه گسترش پیدا کند. هر کدام از ما می‌توانیم به طرق مختلف  مثلا با حفظ محیط زیست، یا با کمک به یک سالمند برای عبور از خیابان و ارسال یک پیام محبت آمیز برای والدین در طول روز و مواردی از این قبیل سهمی را ایفا کنیم.

برای مسئول بودن از نظر اجتماعی نه تنها لازم است در فعالیت‌های اجتماعی شرکت داشته باشیم، بلکه باید آن را به شکل یک سبک زندگی درآوریم. فقط با وارد کردن مسئولیت‌پذیری اجتماعی به ارزش‌ها و سیستم اعتقادی شخصی خود می‌توانیم واقعاً از نظر اجتماعی مسئول باشیم.

در کمپین #خوب_باشیم افراد می توانند با کمی وقت گذاری از توانایی ها و تخصص خود برای کمک به دیگران استفاده و یک حس خوب را تجربه کنند.

 شهروندانی که دارای حرفه و تخصص خاصی هستند مثلا یک نفر در زمینه آشپزی،یک نفر در زمینه نقاشی،خیاطی و هر نوع توانمندی می توانند در کمپین خوب باشیم مشارکت کنند.

صاحبان تخصص، مشاوران و وکلای نیکوکار، روانشناسان و روانپزشکان ، اساتید، پزشکان، هنرمندان با اختصاص زمان در طول روز، هفته یا ماه و با اشتراک‌گذاری توانمندی خود در بخش‌های مورد نیاز جامعه مددجویی شامل:حوزه درمان و پزشکی،خدمات مشاوره روانشناسی و روان درمانی و آموزش خدمتی را به نیازمندان کشور ارائه کنند و خلاءهای موجود را در حد توان کاهش دهند.

#خوب_باشیم بر آنست تا با همگانی کردن کار خیر، حس خوب بودن را در سطح جامعه جاری و ساری نماید.

پویش مردمی #خوب_باشیم با مشارکت برنامه تلویزیونی ماه عسل و همکاری نهادهای حمایتی به منظور شناسایی نیازندان واقعی جامعه  شکل گرفته است.

برای تجربه یک حس خوب به  آدرسkhoobbashim.ir مراجعه و نرم افزار تلفن همراه#خوب_باشیم را نصب نمایید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز