تبلیغات

سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نقض آشکار حقوق شهروندی است/ مردم بحرین راهی جز مقاومت ندارند

"ابو الاء الولایی" دبیرکل گردان‌های سید الشهدای عراق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم نسبت به اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت بزرگترین رهبر دینی شیعیان بحرین واکنش نشان داد و در این باره گفت:  آنچه امروز در بحرین روی می‌دهد نتیجه عدم پشتیبانی حقیقی جامعه جهانی از ملت صبور بحرین و چهره‌های شاخص آن است.

وی ادامه داد: دلیل روی دادن این اتفاق محاکمه نکردن دولت بحرین در جنایت‌های پیشینش علیه شیعیان است که باعث شد در اقدامات خود جری‌تر شده و بدون هیچ مانعی به پیش برود، سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نقض آشکار حقوق شهروندی است که قانون بین‌الملل آن را تضمین کرده است از این رو ما در عراق به رژیم‌های سیاسی سرکوبگر حاشیه خلیج فارس هشدار می‌دهیم.

او در پایان خطاب به مردم بحرین گفت: از مردم بحرین دعوت می‌کنیم به دفاع از حقوق از دست رفته خود ادامه دهند و به آنان می‌گوییم هیچ راهی جز مقاومت ندارند و پیروزی از آن شما خواهد بود حتی اگر مدت زمان دیگری به طور انجامد.

دولت بحرین روز گذشته تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز شیعه این کشور را سلب کرد که با واکنش های شدیدی در سطح داخلی و خارجی روبرو شده است.

دولت بحرین در هفتههای اخیر فشار بر فعالان مدنی و حقوق بشری و جمعیت‌های معارض را افزایش داده است؛ به گونه‌ای که دو جمعیت را منحل و فعالیت جمعیت وفاق ملی اسلامی را به حالت تعلیق درآورده و حکم زندان شیخ علی سلمان دبیرکل این جمعیت را تشدید و نبیل رجب رئیس انجمن حقوق بشر بحرین و زینب الخواجه را بازداشت کرده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز