تبلیغات

نمایش قرآن‌نوشت‌های یک هنرمند در «معراج نقش»

«معراج نقش» با ارائه‌ی آثار علي سلطانيه، شيوه‌اي تازه و ابداعي در تلفيق، خط و نقش را براي تجلي بخشيدن به آيات و مفاهيم قرآني به‌نمايش مي‌گذارد.

به گزارش ایسنا، روابط عمومي موسسه فرهنگي - هنري صبا اعلام کرده است، اين نمايشگاه كه صبح روز سه‌شنبه، اول تیرماه، در نگارخانه «فرشچیان» اين مجموعه گشايش مي‌يابد، شامل ۳۶ اثر است كه حاصل كار هنرمند از سال ۹۱ تا امروز به‌شمار می‌رود. این آثار به‌صورت كاملاً خودآموخته و ابتكاري خلق شده و فاقد الگوي قبلي بوده‌اند.

طيف متنوعي از قالب‌ها و تكنيك‌هاي اجرا از چوب، كاغذهاي دست‌ساز و مقوا، ‌ جوهر و مركب، ‌ انواع رنگ، اكریليك، ‌ تركيب مواد و عقيق‌كاري در این آثار عرضه خواهد شد. تمام اين آثار‌ به نگارش آيات قرآني اختصاص دارد و بدون هيچ اندازه‌گيري و محاسبه و طرح پيشين و به‌صورت سيال و در جريان كار، ‌شكل گرفته است. بخشي از اين آثار، ‌دوبعدي و بخش ديگر به شيوه تركيب نقش و خط است.

به گفته‌ی هنرمند، تلاش او در اين مجموعه كه نخستين تجربه‌ی نمايشگاهي‌اش نيز پس از ارائه‌‌ی آثار در سفارت ايران در روسيه است، يافتن شيوه‌اي نو در ترجمه‌ی تصويري و ارائه‌ی فرمي زيبايي‌شناسانه در تجلي‌بخشي به اعجاز وحي و كلام قرآن عنوان شده است. در نمايشگاه «معراج نقش» نمونه‌هايي از اين شيوه ابداعي از جمله در تلفيق «جن» و «بسم‌الله»، نگارش سوره ياسين و در تشخص‌بخشي و ظرافت‌هاي اجرايي آيات قرآنی با توجه به مفاهيم آن‌ها قابل مشاهده است.

حضور در افتتاحيه نمایشگاه «معراج نقش» براي علاقه‌مندان آزاد است. اين نمايشگاه تا دهم تیرماه در موسسه فرهنگی هنری صبا به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، چهارراه طالقانی به سمت سینما فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، روبه‌روی خروجی سینما فلسطین، شماره ۱۲۵، نگارخانه استاد فرشچیان ميزبان بازديدكنندگان خواهد بود.  

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز