تبلیغات

جزئیات پرونده نازنین زاغری

به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، یدالله موحد صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص دستگیری نازنین زاغری گفت: در سال ۹۳ توسط معاونت اطلاعات لشکر ۴۱ ثارالله استان کرمان یکی از باندهایی که در جریان فتنه ۸۸ با طراحی سایت ها و وب سایت های مختلف و تبلیغات وسیع خود اقداماتی را علیه امنیت کشور داشتند، شناسایی و دستگیر و مستندات جمع آوری شد.

موحد تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده ها، متهمان تحت تعقیب قرار گرفتنند و حکم قطعی برای آنها صادر شد و این حکم در دست اجرا است و برخی از اعضای این باند در خارج از کشور بودند و از جمله این متمهمان نازنین زاغری بود که به دنبال همین پرونده این شخص در فرودگاه تهران با ارسال نیابت قضایی دستگیر و به کرمان اعزام شد.

وی ادامه داد: تحقیقات لازم برای این پرونده انجام و مستندات و دلایل نیز جمع آوری شد و به دلیل آنکه این فرد در خارج از کشور فعالیت داشته، تشخیص این بود که رسیدگی به این پرونده در صلاحیت مراجع قضایی استان کرمان نیست و باید در تهران رسیدگی شود.

رتبه ۲۷ کرمان در زمینه ورودی پرونده به

موحد در ادامه  با اشاره به اینکه تقریبا در قبال هر ۱۰۰ هزار نفر در ماه ۳۵۰ پرونده وارد دادسرای استان كرمان می شود، گفت: کرمان در رتبه بندی كشوری رتبه بیست و هفتم را به خود اختصاص داده است و میانگین كشوری آن ۴۵۰ پرونده است.

وی گفت: به ازاء صد هزار نفر در ماه ۳۳۰ فقره پرونده به دادگاهها وارد می شود و کرمان در رتبه بندی كشوری جایگاه بیست و نهم كشوری را دارد، این در حالیست که میانگین كشور ۴۴۹ پرونده در ماه در مقابل صد هزار نفر جمعیت است.

موحد افزود: در كنار ۱۶۱ هزار پرونده، ۳۲۳ پرونده به شورای حل اختلاف شهری و روستایی وارد شده است كه ۱۵۷ هزار و ۸۰۵ فقره پرونده رسیدگی شده و در شوراها مختومه شده اند.

وی ادامه داد: ۴۴ هزار و ۳۷۴ پرونده یعنی ۲۸ درصد كل پرونده ها و ۴۷ درصد پرونده های قابل سازش با مصالحه مختومه شده اند و از این حیث شوراهای حل اختلاف استان كرمان از جمله شوراهای حل اختلاف موفق كشوری محسوب می شوند که کارنامه مطلوبی را برای خود به ثبت رسانده اند و امیدواریم در این زمینه شوراهای استان در سال ۹۵ موفقیت بیشتری كسب کند.

موحد با اشاره به ورود ۶۳۱ هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف و مراجع قضایی دادگستری، گفت: این خدمت بزرگ و سنگینی است كه در سال گذشته دستگاه قضایی استان به مردم شریف كرمان ارائه کرده است.

وی با اشاره به تعداد ۵۳ هزار و ۵۸۵ مورد محكومیت كیفری قطعی صادرشده در سال ۹۴ گفت: بیشترین محکومیت کیفری سال ۹۴ به ترتیب مربوط به پرداخت جزای نقدی با ۱۷ هزار و ۱۳۷ مورد و محکومیت به تحمل شلاق با ۱۲ هزار و ۱۳۳ مورد و محكومیت به تحمل حبس با ۱۱ هزار و ۵۷۵ مورد ثبت شده است که در واحدهای اجرای احكام كیفری استان هستند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ تعداد ۲۵۱ هزار و ۹۸ محكومیت حقوقی صادر شده كه محكومیت به پرداخت وجه نقد با هشت هزار و ۴۴۷ مورد بیشترین و قرار تامین خواسته با پنج هزار و ۵۰۲ مورد و امور خانوادگی با سه هزار و ۸۲۰ مورد به ترتیب سه محكومیت قطعی حقوقی اول استان بوده که در واحد اجرای احكام حقوقی به ثبت رسیده اند.

۱۰ جرم اول استان کرمان

وی به بیان ۱۰ جرم اول سال ۱۳۹۴ را که به مراجع قضایی استان اعلام شده است پرداخت و گفت: سرقت مستوجب تعزیر با ۲۶ هزار و ۳۲۰ مورد، ضرب و جرح عمدی ۱۷ هزار و ۶۳۲ مورد، تهدید ۱۳ هزار و ۲۱۹ مورد، توهین ۱۰ هزار و ۹۰۷ مورد، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی با ۹ هزار و ۳۷۴ مورد، حمل مواد مخدر هفت هزار و ۶۵۰ مورد، تخریب با هفت هزار و ۴۸۶ مورد، نگهداری و مالكیت مواد مخدر با هفت هزار و ۳۳۴ مورد، كلاهبرداری با پنج هزار و ۵۰۴ مورد و خیانت در امانت با چهار هزار و ۸۲۸ مورد به ترتیب بیشترین فراوانی را داشتند.

مهر

110

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز