تبلیغات

رونمایی از علامت ملی استاندارد افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از کلید، مسئولان اداره ملی استاندارد افغانستان با رونمایی از علامت ملی استاندارد افغانستان با نام «انسا» (NSA) اعلام کردند: از این پس، کالا‌های افغانستان با این علامت به خارج از این کشور صادر خواهد شد.

«نقیب الله فایق» رئیس اداره ملی استاندارد افغانستان در مراسم امروز رونمایی علامت استاندارد این کشور گفت: استفاده از علامت استاندارد در کالا‌های افغانستانی، این کشور را قادر به رقابت در بازارهای خارجی خواهد کرد.

وی افزود: تنها عامل عدم توانایی رقابت کالا‌های افغانستانی با کالا‌های خارجی از گذشته تاکنون، نبود علامت استاندارد در این کشور بوده است.

رئیس اداره انسا اظهار داشت: با استفاده از علامت استاندارد در افغانستان، شهروندان این کشور دیگر نیاز به استفاده از کالاهای خارجی نخواهد داشت.

فایق در خصوص واردات مواد نفتی بی‌کیفیت و مافیایی شدن این تجارت گفت: همه ساله بیش از سه‌ میلیون مواد نفتی وارد افغانستان می‌شود که حدود دو میلیون تن آن به صورت غیرقانونی وارد این کشور می‌شود.

مسئولان اداره ملی استاندارد افغانستان با رونمایی علامت استاندارد این کشور نسبت به رقابت تاجران افغانستان در بازارهای خارجی ابراز خوش‌بینی کردند.

این در حالی است که مقامات افغان در گذشته بارها نسبت به واردات کالاهای بی‌کیفیت به افغانستان انتقاد می‌کردند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز