تبلیغات

سرخ پوشان هلال با انسانیت عهد بسته اند

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید رحمتی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی ، در نوشتاری عنوان داشته است: جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی است؛ برخاسته از بطن و نیت نوع‌دوستی ملتی که در حادثه و واقعه از یاد نمی‌برند که روح انسان‌دوستی، پاک‌تر و بلندتر از هر داشته و دارایی و خط و مرزی است. اینکه در کنار هم می توان خرابه‌ها را دوباره ساخت، دست‌های نیازمندان را گرفت، آسیب‌دیدگان را درمان کرد و آنها که غمی در دل دارند را به ساحل تسلی رساند. این توان در بیش از ۹ دهه فعالیت بشردوستانه‌ خدادوستانه علاوه بر تکیه به اصول انسانی جمعیت‌های ملی که توسط کمیته بین‌المللی صلیبسرخ بنا نهاده شده‌اند، از رهگذر تمسک جستن به برخی خط‌مشی‌های درونی هم حاصل شده است؛ اینکه این نهاد مردمی در تمام این سال‌ها تلاش کرده از بازی‌ها و منازعات و یارکشی‌های سیاسی خود را دور نگه دارد و نام بلند انسانیت و ارزش‌های بی‌همتای انساندوستی را فدای منافع و مصلحت‌های گروه‌ها و جناح‌ها نکند. چه آن زمان که در بحبوحه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مجروحان انقلابی را از کف خیابان‌های ترس‌خورده جمع می‌کردند، چه روزهایی که در جبهه و دفاع حق علیه باطل در برابر گلوله‌ها، رزمندگان اسلام را یاریگر بودند، سرخ‌پوشان هلال احمر هیچ‌گاه تن به بازی‌های سیاسی نداده‌اند. نامهربانی و بی انصافی زیاد دیده اند اما حاضر نشده اند حتی نیم‌نگاهی به این میدان آلوده به منفعت‌های جناحی داشته باشند.

این روزها هم که در گوشه و کنار کشور، امدادگران و نجاتگران هلال احمر در جاده‌ها و کوه‌ها و کرانه دریاها در کنار هموطنانمان ایستادهاند و داوطلبانش شب‌ها؛ آذوقه افطار نیازمندان را دور از هیاهوهای مرسوم به دستشان می‌رسانند؛ بی‌انصافی‌هایی به گوش می‌رسد که مفهوم انصاف را شرم‌زده می‌کنند. در قامت و به نام نقد، سازمانی را که بودجه سال گذشته‌اش را هنوز هم دریافت نکرده؛ متهم به حیف‌ و میلکردن اموال عمومی می‌کنند؛ امدادگرانی که با دست خالی، سال گذشته را پشتسر گذاشتند و امسال نیز همچنان و در حوزه‌های مختلف بخصوص کمبود و فرسودگی تجهیزات امدادی رنجشان می‌دهد؛ اما دم برنمی‌آورند را با بی‌انصافی مورد هجوم منافع سیاسی خود قرار می‌دهند تا شاید از رهگذر زیر سئوال بردن یکی از مردمی‌ترین نهادهای نظام جمهوری اسلامی بتوانند ضربه و یا خدشه‌ای به خوش نامی این نهاد عام المنفعه وارد کنند.

این هجمه‌ها برای مردان و زنان بی‌مزد ‌و منت جمعیت مردمی هلال احمر بیگانه نیستند و در دوره‌های مختلف، این نامردمی‌ها را دیده و تحمل کرده و دم برنیاورده اند؛ آنها با انسانیت عهد بسته اند و دلخوش به انصاف الهی‌اند. چه باک اگر کسی در گوشه‌ای برای لقمه ‌نانی؛ ایثار آنها در میادین حادثه و آوار را بخواهد که نادیده بگیرد و بی‌منطق و بی استدلال چیزی به دامن آنها ببندد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز