تبلیغات

جدایی سیاستمدار سرشناس انگلیسی از اردوی حامیان خروج از اتحادیه اروپا

یک سیاستمدار برجسته انگلیسی امروز (دوشنبه) با اعلام اینکه اردوگاه حامیان خروج این کشور از اتحادیه اروپا را ترک می‌کند و به حامیان باقیماندن در این اتحادیه می‌پیوندد، گفت، حامیان خروج از اتحادیه اروپا مروج دروغ، نفرت و بیگانه ستیزی هستند.

 

قرار است انگلیسی‌ها روز پنج شنبه در همه پرسی  خروج این کشور از اتحادیه اروپا شرکت کنند؛ انتخابی که تبعات سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای برای انگلیس و دیگر کشورهای این قاره خواهد داشت.

سعیده حسینی وارثی، یک وزیر سابق دولت و یکی از روسای حزب محافظه کار حاکم بر انگلیس گفت، تبلیغ کنندگان برای خروج از اتحادیه اروپا به دروغ می‌گویند: باقی ماندن در این اتحادیه منجر به این خواهد شد که تعداد زیادی از پناهجویان ترک و سوری در آینده نزدیک به انگلیس بیایند.

وی به نشریه تایمز گفت: آیا ما حاضر هستیم دروغ بگوییم و مروج نفرت و بیگانه ستیزی باشیم تا کمپین ما پیروز شود؟ از نظر من این به معنای عبور از خط قرمزهاست.

 خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم اردوی حامیان ترک اتحادیه اروپا این کشور را اداره کنند و نمی‌خواهم پیام‌هایی که ازاین اردو ارسال می‌شوند پایه و اساس کشور انگلیسی شوند که من می‌خواهم در آن زندگی کرده و فرزندانم را در آن بزرگ کنم.

این در حالی است که کمپین "به خروج رای دهید" با رد سخنان وارثی گفته که آنها حتی به یاد نمی‌آورند که وارثی به آنها پیوسته باشد. وارثی نقش بزرگی در تبلیغات کمپین حمایت از ترک اتحادیه اروپا ایفا نکرده بود اما وی گفت که از مدتها پیش در حال زمینه سازی برای خروج از اتحادیه اروپا بوده است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز