تبلیغات

هوای همدان سالم شد

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: در حال حاضر وضعیت هوای شهرستان همدان در شرایط سالم قرار دارد.

رضا دانش‌پژوه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان این‌که در حال حاضر هوای شهرستان همدان در وضعیت سالم قرار دارد، افزود: غلظت ریزگردها در شهرستان همدان به 124میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه غلظت آلودگی هوای استان با گذشت زمان روند کاهشی داشته است، اظهار کرد: در حال حاضر هوای شهرستان نهاوند با غلظت 162 میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

دانش‌پژوه با اشاره به اینکه طی 24ساعت گذشته شهرستان اسدآباد رکورددار آلودگی هوا بوده است، تصریح کرد: غلظت ریزگردها در بدترین شرایط به 808 میکروگرم بر مترمکعب رسید و این شهرستان را در شرایط بحرانی قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون شهرستان اسدآباد از وضعیت بحران خارج شده است، خاطرنشان کرد: با تشدید وزش باد این ریزگردها از استان خارج شده اما ممکن است وزش باد توده‌های مختلفی از این ریزگردها را دوباره به استان وارد کند بنابراین غلظت آلودگی هوا در استان نظم خاصی ندارد.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه منشأ آلودگی هوا به هیچ وجه به گازهای آلاینده مربوط نمی‌شود، عنوان کرد: منشأ بروز این آلودگی از کشورهای عربی و به ویژه کشور عراق بوده که معمولا در فصل تابستان حادث می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته در بدترین شرایط، غلظت آلودگی هوا در شهرستان همدان به 400 میکروگرم بر مترمکعب رسید که خوشبختانه هم‌اکنون از وضعیت اضطرار خارج شده و در شرایط سالم قرار دارد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز