تبلیغات

چند خط برای کنعانی‌زادگان/ از هاشمی‌نسب به کجا رسیدیم؟

به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، اينكه يك بازيكن از پرسپوليس راهي استقلال شود و يا برعكس، اتفاق عجيب و تازه‌اي نيست. به هر حال در فوتبال حرفه‌اي امروز چنين اتفاقاتي رخ مي‌دهد و نمي‌توان آن را محدود به ايران دانست. با اين وجود، آنچه مايه تاسف و نگراني به شمار مي‌رود، گم شدن مرز حيا و نجابت است؛ چيزي كه هر كجاي جهان رخ بدهد، ناراحت‌كننده و دوست‌نداشتني خواهد بود. محمد حسين كنعاني‌زادگان، بازيكن پيشين پرسپوليس بود كه در دو سال گذشته براي گذراندن سربازي راهي ملوان شد. او در تمام اين مدت تصور مي‌كرد هنوز با سرخپوشان قرارداد دارد و بعد از پايان خدمتش بايد به اين تيم برگردد. درست به همين دليل هم بود كه استاد تا جايي كه مي‌توانست براي سرخ‌ها خوش‌رقصي مي‌كرد و مي‌كوشيد تا با گرفتن ژست‌هاي هوادارانه، نشان دادن عدد شش و ساير قضايا، جايي براي خودش در دل پرسپوليسي‌ها باز كند. كنعاني‌زادگان بعد از پايان ليگ پانزدهم راهي تهران شد تا تكليفش را روشن كند. در اين بين او يك استعلام هم در مورد قراردادش از سازمان ليگ گرفت و در كمال تعجب متوجه شد بازيكن آزاد است.  بلافاصله بعد از اين اتفاق كنعاني‌زادگان باب مذاكره با استقلال را باز كرد و به تيمي پيوست كه دو سال تمام عليه‌اش موضع گرفته بود. از همه قسنگ‌تر اما رفتار او در فضاي مجازي بود؛ جايي كه آقاي مدافع متن اينستاگرامي‌اش با مضمون «با خدا باش پادشاهي كن» را كه قبلا با شش قلب قرمز به انتشار رسانده بود از بين برد و همان جمله را اين بار با چهار قلب آبي منتشر كرد!

بزرگترين ياغي تاريخ فوتبال ايران مهدي هاشمي‌نسب است. بر خلاف جوان نورسي مثل كنعاني‌زادگان، هاشمي‌نسب مستقيما از پرسپوليس به استقلال رفت. او زماني اين كار را انجام داد كه يكي از مهمترين ستاره‌هاي ملي و باشگاهي ايران به شمار مي‌آمد و با زدن چهار گل در داربي‌ها فاتح قلب پرسپوليسي‌ها محسوب مي‌شد. مهدي به هر كيفيتي كه بود استقلالي شد، اما هنوز هم كه سال‌ها از آن اتفاق مي‌گذرد حاضر نيست به صراحت بگويد پرسپوليسي است يا استقلالي؟ او ياغي‌گري كرد و هزينه‌هاي فراواني را هم بابتش پرداخت، اما حاضر نشد با اظهار عشق‌هاي قلابي، شأن و شخصيت خودش و مخاطبانش را زير سوال ببرد. فاصله بين هاشمي‌نسب و كنعاني‌زادگان خيلي زياد است. اين شكاف عميق، شايد روشن‌تر از هر چيز ديگري نشان بدهد فوتبال ايران تا كجا به قهقرا رفته و جوهر وجودي‌اش را از دست داده است. امروز يك جوان 21ساله كه هنوز هيچ كار خاصي براي خودش و فوتبال ايران انجام نداده، از تيمي تازه سقوط كرده بيرون مي‌آيد، خودش را بمب نقل‌وانتقالات معرفي مي‌كند و ظرف دو ساعت، رنگ قلب‌هايش را به اقتضاي رقم قرارداد تغيير مي‌دهد. اين حقيقت دردناك امروز فوتبال ماست.  

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز