تبلیغات

با امضای تفاهم‌نامه با ناسا امارات بدنبال ارسال کاوشگر به مریخ است!

 به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،به نقل از ایسنا ، سازمان ناسا کمک یکی از جدیدترین سازمانهای فضایی جهان را در ماموریت اکتشافی در مریخ در دهه 2030 در فهرست خود قرار داده است.

این قرارداد توسط دکتر خلیفه الرومایتی، رئیس سازمان فضایی امارات و چارلز بودلدن، رئیس ناسا در ابوظبی امضا شد.

این مشارکت به هر دو کشور اجازه خواهد داد تا در تحقیقات هوانوردی و همچنین اکتشاف و استفاده از هوا‌فضا و فضای خارج برای مقاصد صلح‌آمیز همکاری کنند.

اولویت اول این تفاهم نامه، اکتشاف مریخ است. سازمان فضایی امارات قصد دارد یک کاوشگر بدون سرنشین را تا سال 2021 به سیاره سرخ بفرستد.

این قرارداد بجز تحقیقات هوانوردی، همچنین دو کشور را قادر خواهد کرد تا ابزارهای علمی و حتی در صورت امکان، فضاپیما در اختیار یکدیگر قرار دهند.

همکاری اخیر ناسا با امارات در میان یک بحث در کنگره آمریکا در مورد هزینه‌های سفر سرنشین‌دار به مریخ صورت گرفت. این بحث همچنین با این سوال همراه بود که آیا اکتشاف در مریخ باید اولویت ناسا باشد؟ به گفته نمایندگان، آمریکا می‌تواند کارهای دیگری در فضا انجام دهد و برای مثال ضایعات فضایی را جمع‌آوری کرده یا سیستمی بسازد که از زمین در برابر برخورد سیارک‌ها محافظت می‌کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز