تبلیغات

مجلس افغانستان تحرکات پاکستان در مرز «تورخم» را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «جمهور»، مجلس افغانستان تحرکات مرزی نیروهای پاکستان و حمله به نیروهای مرزی این کشور را در مرز «تورخم» تجاوز آشکار به خاک افغانستان خواند و آن را به شدت محکوم کرد.

مجلس نمایندگان طی بیانیه ای در خصوص درگیری های مرز تورخم، تحرکات نیروهای پاکستانی را که آغازگر جنگ بوده اند، تجاوز خوانده است و ضمن محکومیت این اقدام، آن را برخلاف موازین بین المللی قرار داده است.

در بیانیه ای که از سوی مجلس افغانستان منتشر شد، آمده است، مجلس شورای ملی افغانستان، حملات نظامی نیروهای پاکستانی به نیروهای امنیتی افغانستان را در مرز تورخم، محکوم کرده و این اقدام را خلاف توافقات دو جانبه، موازین بین‌ المللی و حسن همجواری می داند.

در این بیانیه اشاره شده است اقدامات تحریک آمیز دولت پاکستان با تاسی از استراتژی پیچیده و اقدامات تجاوزکارانه نظامیان این کشور، هیچگاه نتوانسته اصول برادری و همجواری دو ملت را رعایت کند.

در این بیانیه از وزارت خارجه افغانستان خواسته شده که تشنج و درگیری های موجود در مرز تورخم را از طریق مجاری دیپلماتیک مبتنی بر حفظ منافع ملی و منطقه‌ ای حل و فصل کند.

در بیانیه از دولت کابل خواسته شده است که موضع واضح خود را در راستای دفاع از تمامیت ارضی اعلام کند و مطابق با توافقنامه های امنیتی از آمریکا و ناتو بخواهد که در این راستا از موضع و تمامیت ارضی افغانستان دفاع کنند.

از سوی دیگر، نمایندگان مجلس افغانستان نیز ضمن محکومیت تحرکات مرزی نظامیان پاکستان در مرز تورخم از دولت افغانستان خواست که از این فرصت استفاده نموده و از این اقدام پاکستان به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند.

در درگیری نیروهای امنیتی پاکستان از شب یکشنبه تاکنون در مرز تورخم با نیروهای امنیتی افغانستان سه تن از نیروهای  امنیتی افغانستان کشته و بیش از ده تن دیگر زخمی شده اند.

درگیری پس از آن آغاز شده که نظامیان پاکستانی قصد داشتند تاسیسات نظامی در نقطه صفر مرزی ایجاد کنند که نیروهای  امنیتی افغانستان مانع این اقدام شده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز