تبلیغات

تقاضای یک نماینده برای تسویه حساب پول گندم‌کاران و جوکاران گنبدکاووسی

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس از خرید تضمینی جو و پرداخت 33 درصد مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان گنبدکاووسی تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، قرجه طیار در تذکر شفاهی خطاب به وزیر جهادکشاورزی، گفت: فصل برداشت محصولات کشاورزی از جمله گندم و جو است. با توجه به وضعیت نسبتا خوب سال زراعی و افزایش برداشت محصول در کشور و  استان گلستان قابل پیش‌بینی بود.

وی افزود: شرایط فصل درو ایجاب می‌کرد دوستان و همکاران شما در جهادکشاورزی، سازمان غله، سازمان تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی دام با پیش‌بینی‌های لازم از شکل‌گیری صف‌های طویل و چند روزه کامیون‌ها و سرگردانی و تحمیل هزینه‌های غیرضرور بر کشاورزان جلوگیری می‌کردند.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس ادامه داد: به گفته مسئولان اجرایی در گنبدکاووس خرید حدود 350 هزار تن گندم و 90 هزار تن جو پیش‌بینی شده بود با این وجود فقط 12 مرکز خرید گندم و 5 خرید مرکز جو درنظر گرفته شده است. مردم و تولید کنندگان با ضعف برنامه‌ریزی دوستان شما متحمل هزینه و اتلاف وقت بسیار زیادی شده‌اند. مراکز خرید جو از تحویل مقداری از تولید کشاورزان امتناع می‌کنند فقط به این دلیل که میزان تولید بیش از میزان پیش‌بینی‌های کارشناسان جهادکشاورزی بوده است.

طیار با اشاره به سر رسید دیون کشاورزان به اشخاص و بانک‌ها، گفت: واریز به موقع و کامل پول کشاورزان مورد انتظار دست‌اندرکاران تولید و عرضه گندم و جو است چون وقت تسویه بدهی‌های‌شان رسیده است. با پرداخت سریع و کامل محصول خریداری شده تولید کنندگان محصولات استراتژیک را بیش از پیش امیدوار کنید.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز