تبلیغات

سخنرانی اوباما بعد از حادثه تیراندازی در اورلاندو +فیلم

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، در جریان حمله به کلوپ شبانه در اورلاندوی آمریکا ۵۰ نفر جان باختند و ۵۳ نفر زخمی شده اند. باراک اوباما از اولین دقایق، اتفاقات مرتبط با این حمله را دنبال کرد و در اولین ساعات بعداز ظهر یکشنبه در این باره سخنرانی کرد.

وی گفت: «امروز یکی از تلخ ترین روزهای برای دوستانمان است، هموطنان آمریکایی ما، همجنسگراها و دوجنس گراها و تراجنسیها است. این حادثه تلخ به همه ما آمریکایی ها یک نکته را یادآوری می کند جدای از نژاد وقومیت و یا مذهب و گرایشهای جنسی این یک حمله به تمام آمریکا و آمریکایی ها است. حمله به اصول و ارزشهای برابری خواه که به ملت ما معنا می دهند. هیچ وقت تنفر و ترور نمی تواند ملت را بشکند و یا ارزشهای ما آمریکایی ها را زیر سوال ببرد.»

به گزارش یورونیوز، اوباما این حمله را اقدام تنفرآمیز تروریستی خواند و از آن به عنوان مرگبارترین تیراندازی تروریستی در تاریخ ایالات متحده یاد کرد.

باراک اوباما گفت: «این کشتار فجیع یکبار دیگر به ما نشان می دهد که هر کسی در این کشور می تواند به آسانی سلاحی بدست بگیرد و به یک مدرسه، سینما و یا تئاتر و کلوپ شبانه حمله کند. باید در نهایت تصمیم بگیریم آیا این همان آمریکایی است که خواهان آن هستیم.» / 202

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز