تبلیغات

فرانسه 2-1 رومانی/ پایه، پایه گذار پیروزی میزبان در افتتاحیه

وبسایت رسمی برنامه نود - بازی افتتاحیه یورو 2016، با درخشش دیمیتری پایه، به سود فرانسه میزبان پایان یافت تا خروس ها در گام اول موفق عمل کنند.

به گزارش وبسایت نود، تیم دشام در اولین بازی جام پانزدهم، اگرچه نمایش خیلی درخشانی نداشت ولی در نهایت با درخشش دیمیتری پایه، ستاره تیم وستهام، موفق شد با سه امتیاز زمین بازی را ترک کند و گام اول را محکم بردارد.

دیدار افتتاحیه جام پانزدهم ( یورو 2016 فرانسه ) جمعه شب از ساعت 23 و 30 دقیقه به وقت تهران آغاز شد، فرانسه میزبان در اولین گام مقابل رومانی به میدان رفت.

قضاوت این بازی برعهده ویکتور کاسای از مجارستان بود. جیورجی رینگ و ونسل توث کمک داوران وی بودند. و تاماس بوگنار و آدام فارکاس، به عنوان کمک داوران کنار دروازه حاضر بودند.

80 هزار نفر در ورزشگاه استادو فرانس این بازی را از نزدیک به نظاره نشستند.

ترکیب دو تیم برای این مسابقه به شرح زیر بود:

فرانسه؛

لوریس - سانیا - کوشیلنی - رمی - اورا - ماتوئیدی - پوگبا - کانته - پایه - گریزمن - ژیرو

رومانی؛

تاتاروسانو - ساپونارو - چریچس - گریگوره - رت - پینتیلی - هوبان - پوپا - استانچیو - آندونه - استانچو

نیمه اول دیدار خیلی چنگی به دل نزد و موقعیت های معدودی روی دروازه دو تیم ایجاد شد. رومانی اولین موقعیت جدی این مسابقه را به دست آورد که عکس العمل دیدنی لوریس مانع از گلزنی رومانی در خاک فرانسه در اولین بازی جام شد.

بعد از این فرصت، فرانسه که در نیمه اول بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت، به دو موقعیت خوب رسید که در هر دو نوبت، گریزمن ناکام ماند. ابتدا ضربه سر او روی اشتباه چریچس، به تیر دروازه برخورد کرد و سپس حمله از جناح راست، با ضربه زمینی او همراه شد ولی این بار هم توپ راه به دروازه نبرد.

شرایط در نیمه دوم متفاوت دنبال شد و حملات فرانسه در پانزده دقیقه ابتدایی نیمه دوم، بالاخره به ثمر نشست. دقیقه 57 سانتر دیمیتری پایه از سمت راست، با ضربه سر ژیرو همراه شد و اشتباه دروازه رومانی هم مزید بر علت شد تا فرانسه بالاخره به گل اول خود برسد، ژیرو مهاجم آرسنال بار دیگر در گلزنی با پیراهن تیم ملی موفق عمل کرد.

بعد از این گل، رومانی واکنش مثبتی نشان داد و در اولین موقعیت جدی خود روی دروازه فرانسه بعد از گل این تیم، صاحب ضربه پنالتی شد. اشتباه اورا در دقیقه 64، رومانی را به یک فرصت عالی برای رسیدن به گل رساند.

استانچیو پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق شد آن را به گل تبدیل کند تا در دقیقه 65 بازی 1-1 شد. بعد از این گل، فرانسوی ها دست به تعویض زدند و کومان و مارسیال به عنوان دو بازیکن هجومی وارد زمین شدند.

اما تغییرات خیلی هم برای میزبان موثر واقع نشد و رومانی به خوبی بازی را کنترل کرد. شرایط بازی به گونه ای پیش می رفت که این تصور ایجاد شده بود بازی با تساوی 1-1 پایان می یابد که شوت پایه، فرانسه را غرق در شادی کرد.

دیمیتری پایه مرد اول بازی افتتاحیه، با یک ضربه پای چپ دیدنی، گوشه دروازه حریف را هدف گرفت و در دقیقه 89، فرانسه را به گل پیروزی بخش رساند.

با این گل ارزشمند، فرانسه موفق شد در نهایت این بازی را با نتیجه 2-1 به سود خود به پایان برساند و در اولین بازی جام پیروز شود تا با روحیه به کار خود ادامه دهد.

رومانی هم همچون گذشته، در اولین بازی خود در یک تورنمنت مهم، نتوانست به پیروزی برسد.

2021

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز