تبلیغات

موزه تاریخ طبیعی تبریز آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از آمادگی موزه تاریخ طبیعی تبریز برای پذیرایی از مهمانان نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت محیط زیست در سلامتی و نشاط افراد جامعه از مسافران درخواست کرد که برای حفاظت و نگهداری غنای طبیعی استان از بهره برداری، شکار و صید غیر قانونی حیات وحش و رستنی‌های بهاری طبیعت و به خصوص مناطق چهارگانه تحت پوشش این اداره کل پرهیز کرده و چادر زدن و روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع و مناطق طبیعت گردی و سهل انگاری در خاموش کردن آن که خسارت جبران ناپذیری به این ذخایر می رساند، خودداری کنند.

وی رها کردن زباله‌های غیر قابل بازیافت در طبیعت را از آسیب‌های جدی به طبیعت دانست و گفت: برای مدیریت پسماند و زباله‌ها، مسافران نوروزی و طبیعت گردان، با جمع آوری آن در کیسه‌های مخصوص زباله و رساندن آن به مکان‌های مخصوص جمع آوری زباله، در پاکیزگی طبیعت و حفظ خاک وآب از آلودگی ها، نقش موثری خواهند داشت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی همچنین از مسافران نوروزی درخواست کرد: با معاینه فنی خودروهای خود و رعایت نکات محیط زیستی، در تمیز نگهداشتن هوای لطیف بهاری و آلوده نشدن آن با آلاینده‌هایی که سلامتی مردم را به خطر می اندازد، نقش موثری ایفا کنند.

قاسمی همچنین اظهار کرد: تمیز کردن خودرو یا ریختن روغن سوخته در آب‌های روان و سطحی، باعث آلودگی این عنصر حیاتی و به خطر افتادن و نابودی آبزیان می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: موزه تاریخ طبیعی آذربایجان‌شرقی در ایام نوروز برای بازدید مردم آماده ارایه خدمت است.

افزودنی است: این موزه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان@شرقی واقع در اول خیابان آزادی بوده و دارای مجموعه‌های متنوع جانوری منحصر به فرد از جمله 38 گونه پستاندار، 49 گونه پرنده، 13 گونه خزنده، 9 گونه آبزی، دو نوع سنگواره و نمونه‌هایی از سخت پوستان و بندپایان است و در ایام نوروز از ساعت 9الی 14 پذیرای میهمانان نوروزی است.

استان آذربایجان‌شرقی با داشتن پناهگاه حیات وحش کیامکی، منطقه حفاظت شده ارسباران، اثر طبیعی ملی منطقه فسیلی مراغه، منطقه شکار ممنوع کاغذکنان، سهند، جزیره اسلامی، یکانات، چاراویماق، میشو داغ ، تالاب بین‌المللی قوریگل، تالاب قره قشلاق و ... ازغنی ترین استان ‌های کشور است که همه ساله شاهد حضور طبیعت گردان و مسافران نوروزی است.

عکس تزئینی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز