تبلیغات

مادر شهید مدافع حرم: پیکر فرزندم گوشت و پوست ندارد ولی باز می‌خندد

مادر شهید مدافع حرم، علی اصغر شیردل بعد از گذشت یکسال از شهادت فرزندش در سوریه، حالا نشانی از او پیدا کرده است. پیکر فرزند بازگشته و مادر را از چشم انتظاری درآورده است. مادر حالا با استقامتی مثال زدنی بدون آنکه بی‌تابی کند از خوبی‌های فرزند می‌گوید و شهادتی که لیاقتش را داشته است. مادر شهید علی اصغر شیردل در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از احساس دیدارش با فرزند چنین می‌گوید: خوشحالم که بعد از یک سال و چند روز پسرم برگشته و او را دیدم. خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم، تا به حال هم او را به خانم حضرت زینب(س) سپرده بودم. البته مال من هم نبود، امانت خدا بود که خودش داد و خودش گرفت. الحمدالله.

مادر شهید: پیکرش گوشت و پوست ندارد ولی باز می‌خندد/توسط انگشترش شناسایی شد/با اصابت تیر در پهلو به شهادت رسید

او در ادامه ویژگی‌های اخلاقی پسرش را برمی‌شمرد. و به خصوصیاتی اشاره می‌کند که همیشه مردم از آن به نیکی یاد می‌کنند و می‌گوید: علی اصغر خوش رو، خوش اخلاق، مومن، زن و بچه دوست، بی اهمیت به مال و مادیات دنیا به مال دنیا بود. فقط عاشق زن و بچه‌اش بود. پسرخوب، مومن و نمازخوانی بود همه خوبی‌ها را خدا جمع کرده و به او داده بود. شکر خدا...!

مادر به دیدن تابوت بسته شده اکتفا نکرده است. او پیکر فرزندش را دیده است و حالا آن را نیز به خوبی توصیف می‌کند و می‌گوید: خوش رویی، خنده رویی‌ و لبخند پسرم زبانزد همه عالم است. همه عاشق خنده‌هایش بودند. الان که پیکرش را بعد یک سال آوردند گوشت و پوست ندارد ولی باز می‌خندد. من پیکر پسرم را دیدم. تیر به پهلوی راستش خورده بود. خونریزی خیلی زیادی داشته است و یک یا علی گفته و شهید شده است. پیکرش را نتوانستد به عقب برگردانند. بعد از یک سال توسط انگشتر و حلقه‌اش شناسایی شد، خودش دوست داشت گمنام باشد. نه پلاکی در گردنش بود نه مدارکی در جیب‌هایش، هیچ چیزی همراهش نبود.

می‌گفت بعد از من گلایه‌هایتان را فقط به امام زمان(عج) بگویید

انگیزه شهید شیردل برای حضور در میدان دفاع از حریم اهل بیت(ع) قوی بود. او قبل از رفتن وصیت‌هیش را هم به اعضای خانواده کرده بود و از این انگیزه قوی صحبت کرده بود. مادرش می‌گوید: وصیتش این بود که صبور باشیم. هر وقت خیلی خسته شدیم و دلمان سوخت به مصائب حضرت زینب(س) و روز عاشورا فکر کنیم، به من به خواهر و همسر و پسرش وصیت کرده است گله‌ها و شکوه‌هایمان را به امام زمان بگوییم و فقط با امام زمان(عج) درد و دل کنیم. برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفت. خواهرش گفته بود: «نرو؛ دعا می کنم کارت درست نشود که بتوانی بروی.» علی اصغر می‌گفت: « این حرف را نگو اگر من نروم اسلام چه می‌شود؟ داعش به مرزهای عراق آمده. ما باید برویم و نگذارم داعش بیاید. ما باید برای دفاع از حرم خانم زینب(س) برویم.» هدفش همین بود.

همسر شهید: ما همسران شهدای مدافع حرم پشت سر شوهرانمان ایستاده‌ایم/شهدای مدافع حرم با خون خود ریشه داعش و صهیونیست‌ را قطع می‌کنند

هدی کمالیان همسر شهید مدافع حرم، علی اصغر شیردل سال 84 با او ازدواج کرد. خاطرات 10 سال زندگی مشترک، این روزهای او را می‌سازد. هدی کمالیان در مدت یک سال بعد از شهادت شوهرش، تلاش زیادی برای معرفی این دلیر مرد مدافع حرم کرده است تا به عقیده خود دِین خود را به عنوان همسر شهید به مقاومت ادا کند. او محکم و قاطع از شجاعت همسرش می‌گوید: هرکسی شاید لیاقت همسر من را پیدا نکند. این شهدای مدافع حرم به لطف خدا با خون خودشان ریشه داعشی‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را قطع می‌کنند و زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خواهند شد. ما همسران شهدای مدافع حرم پشت سر شوهرانمان ایستاده‌ایم تا نقشه شوم صهیونیست و امپریالیست را با حجاب و ایمان خود بر باد دهیم.

امیرعلی هنوز نمی‌تواند رفتن پدر را باور کند/به او می‌گویم پدرت یک قهرمان بود

او از دلتنگی این روزهای امیرعلی شش ساله خود می‌گوید و از درک او از رفتن پدر چنین می‌گوید: برای یک بچه شش ساله خیلی این شرایط سخت است. خیلی گریه کرد. نمی‌تواند باور کند. برای یک بچه تحمل این شرایط خیلی سنگین است. ما به این موضوع ایمان داریم که هر قطره اشک چشم این بچه‌های مظلوم تیشه‌ای به ریشه داعش است. فرزندان مدافع حرم راه پدران خود را ادامه خواهند داد. شاید عده آن‌ها کم باشد اما همین عده کم ریشه ظلم و ستم را نیست و نابود خواهند کرد.

از حالا به بعد این مادر است که باید با تصویرهای مختلفی که از پدر امیرعلی در ذهن دارد، قامت یک پدر را برای فرزندش ترسیم کند و راه مقدس او را نشان تنها پسرش بدهد. همسر شهید شیردل در این باره می‌گوید: همانطور که در این یکسال برایش از پدرش گفته‌ام، از این به بعد هم از او برایش می‌گویم و تأکید می‌کنم که: «پدرت یک قهرمان بوده است. پدرت کاری کرد که کمتر کسی شجاعت انجام آن را دارد. به پدرت افتخار کن و با سرافرازی سرت را بالا بگیر.»

پیکر مطهر شهید مدافع حرم، علی اصغر شیردل، بعد از گذشت یکسال از شهادتش به میهن اسلامی بازگشت. او در 3 خرداد 57 و در بحبوحه پیروزی انقلاب به دنیا آمد. شیردل فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی سخت افزار کامپیوتر بود. شیردل از نیروهای مخلص و تحصیلکردۀ نظام بود که در بین خانواده و دوستان به حسن رفتار و اخلاق شهرت داشت. او در سال 1384 با هدی کمالیان ازدواج کرد و در سال 1388 خدا فرزندی به آن‌ها عنایت کرد که اسم او را امیرعلی گذاشتند. امیرعلی تنها فرزند آن‌‌ها حالا 6 ساله است. شهید علی اصغر شیردل 30 اردیبهشت سال 94 در سن 37 سالگی در سوریه به شهادت رسید ولی پیکرش همانجا ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد جای گرفت. حالا بعد از یکسال پیکر مطهر این شهید مدافع حرم به وطن بازگشته است و در زادگاه خود خاکسپاری خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز