تبلیغات

اعتلای هنر ارزشی مستلزم خلق آثار فاخر وپرورش هنرمندان انقلابی است

حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با خبرنگار مهر به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهید مرتضی آوینی به ما آموخت که می توانیم هم از هنر اصیل بهره ببریم و هم انقلابی باشیم.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر حکمت دینی و ارزش های معنوی و اسلامی استوار است و شهید آوینی از وجود ارزش های اسلامی و آنچه در فضای حاکمیت دینی و مذهبی است برای اعتلای هنر ارزشی بهره برد.

قربانپور گفت: با بهره مندی از ارزش ها می توان هنر آفرینی کرد و با بهره گیری از فضای آفرینش هنرهای فاخر در همه حوزه ها آثار ارزشمند خلق کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: این حاکی از آن است که این دنیای آمیخته با زیبایی های خلقت پروردگار در آثار هنری به خوراک معنوی دنیای امروز بشریت تبدیل می شود و به سبب آن که شهید آوینی از این فضا به درستی استفاده کرد، به هنرمندی ماندگار تبدیل شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر بیان فصیح و قلم روان شهید آوینی و همچنین جهت دادن وی به هنر ارزشی، زبانزد بود و بر همین اساس هفته هنر اسلامی همزمان با سالگرد شهادتش ثبت شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: مجموعه عالم زیبا آفریده شده و اگر کسی از نظام آفرینش برای کار هنر بهره بگیرد و آن را تبدیل کند به نیازهای امروز دنیا مثل در فضای کار، خیابان، خانواده، ضروت های زندگی و... کار  بزرگ و باارزشی را دنبال کرده است.

قربانپور خاطرنشان ساخت: هنر و آثار اجتماعی باید به نوعی کنار هم قرار بگیرد که جامعه به سمت عشق به آفرینش پیش برود تا بتوان مشتاقان عبودیت خداوند را به راه الهی هدایت کرد و در این جا است که کار هنرمندانه بزرگی انجام داده ایم و هدف نهایی در هنر انقلاب اتفاق افتاده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی یادآور شد: استان مرکزی دارای ظرفیت های فراوان و چهره های مستعد هنری است و به ویژه در این استان چهره های هنرمند جوان و باانگیزه ای وجود دارد که باید از این ظرفیت ها در راستای اعتلای هنر انقلاب بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: در همین راستا کارگاه های آموزشی باید افزایش پیدا کند تا فنون و ریزه کاری ها برای نیروهای هنرمند شناسانده شود، در این صورت می توان آثار فاخر ارزشی را خلق کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز