تبلیغات

آخرین خبرها از قطعه اول آزادراه تهران - شمال

معاون آزاد‌راه‌های شرکت ساخت در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد

آخرین خبرها از قطعه اول آزادراه تهران - شمال

» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان

معاون ساخت آزاد‌راه‌های شرکت ساخت معتقد است هرچند روند پیشرفت پروژه آزاد‌راه تهران – شمال به سرعت بسیار بالایی در جریان است، اما این توقع که قطعه نخست تا نوروز سال 1396 به زیر بار ترافیک برود، قدری خوشبینانه به نظر می‌رسد.

سید حسین میرشفیع در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی آخرین وضعیت پیگیری طرح آزادراه تهران – شمال در قطعه نخست اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی سرعت پیشرفت این قطعه به شکل قابل توجهی افزایش یافته و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک قابل بهره‌برداری باشد.

وی با بیان این‌که از ابتدای کلید زدن این پروژه تا سال 1393 تنها 39 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: با توجه به سرعت گرفتن این طرح در سال گذشته در طول 12 ماه سال 1394 طرح حدود 20 درصد پیشرفت را به ثبت رسانده است.

معاون ساخت آزاد‌راه‌های شرکت ساخت افزود: هرچند بازدید من از شیوه‌ پیگیری کار نشان می‌دهد این پروژه با سرعت بسیار بالایی و در تمام حوزه‌ها رو به پیشرفت دارد، اما انتظار آنکه این قطعه تا نوروز سال 1396 قابل بهره‌برداری باشد، قدری خوشبینانه به نظر می‌آید.

میرشفیع ادامه داد: در صورت تامین منابع مالی و پیگیری کار با قدرتی که در طول ماه‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم می‌توان انتظار داشت که این طرح در آینده نزدیک قابلیت بهره‌برداری و استفاده داشته باشد. این پروژه زمان زیادی تا افتتاح برده و قطعا یکی از اولویت‌های ما پیگیری جدی برای تکمیل قطعه نخست آزاد‌راه تهران – شمال خواهد بود.

به گزارش ایسنا، در دولت یازدهم با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی بار دیگر ساخت قطعه نخست آزادراه تهران – شمال به عنوان اولویت مهم در نظر گرفته شد تا پس از انجام مذاکرات لازم با بنیاد مستضعفان این طرح مقدمات لازم برای تکمیل شدن را از سر بگیرد.

این قطعه بسیار مهم مسیر اتصال تهران به استان‌های شمالی کشور را حدود 60 کیلومتر کاهش می‌دهد و در حال حاضر از سوی چند پیمانکار ایرانی و در چند جبهه مجزا در حال تکمیل مراحل نهایی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز