تبلیغات

درگیری شدید ارتش سوریه با تروریست‌ها در حومه غربی دمشق

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و گروه‌های مسلح در شهر داریا در ریف غربی شهر دمشق در جریان است و ارتش توانسته است تعدادی از نقاط را از گروه‌های تروریستی بازپس بگیرد.

این درحالی است که نیروهای ارتش همزمان در منطقه العلانی در جنوب شهر داریا در ریف غربی شهر دمشق –بعد از آزادسازی تعدادی از مجتمع‌های مسکونی و زخمی کردن شمار زیادی از تروریست‌ها- پیشروی می‌کنند.

یک منبع نظامی نیز از فروپاشی استحکامات گروههای تروریستی در شهر داریا سخن گفت؛ زیرا ارتش سوریه توانست چند موضع در بخش جنوبی شهر را آزاد کند. این دستاورد در سایه عملیات ارتش سوریه علیه تحرکات تررویست‌ها بدست آمد که به عمق شهر عقب نشینی کردند.

همزمان، گروههای تروریست متشکل از دو گروه جبهه النصره و احرار الشام نبرد موسوم به "زئیر الاحرار" را با هدف حمله به برخی نقاط نظامی در ریف دمشق آغاز کردند.

این دو گروه حمله خود را به سمت شهرک "الدیرخبیه" در ریف غربی شهر دمشق در نزدیک شهر القنیطره آغاز کردند و تروریست ها توانستند چند بخش از این شهرک را بعد از نبردهای سنگین به کنترل خود در بیاورند. عناصر جبهه النصره از وسایل و خودروهای بمبگذاری شده در این نبردها استفاده کردند. این امر باعث شد که ارتش همزمان با کوچ اهالی به مناطق امن تر، به سازماندهی دوباره خود در چند نقطه پشت جبهه اقدام کند.

یک منبع میدانی گفت: یگان‌های ارتش توانستند حمله تروریست ها را مهار کرده و عملیات پاتک را برای بازپس گیری نقاطی که از آنجا عقب نشینی کردند، آغاز کنند. این امر با پوشش آتش شدید نیروی هوایی و واحدهای توپخانه انجام شد و ارتش توانست دو نقطه را در شهر "الدیرخبیه" به کنترل در بیاورد و نبردها برای بازپس گیری نقاط دیگر در داخل این شهرک همچنان ادامه دارد.

شهر الدیرخبیه بین مناطق "دورشا و خان الشیخ و زاکیه و کوکب" قرار دارد. این مناطق از سال 2013 میلادی در کنترل ارتش سوریه هستند.

در همین حال، یکی از مسئولان جبهه تروریستی النصره به نام "ابو سامر العظم" در جریان نبردها با گروه تروریستی داعش در اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق کشته شد.

در جنوب نیز ارتش سوریه چهار دستگاه خودروی گروه تروریستی داعش را منهدم و شماری از عناصر این گروه را در روستای "رجم الدوله و تل اشیهب" در ریف شمالی شرقی شهر السویداء کشت.

ارتش سوریه همچنین یک دستگاه خودروی حامل مهمات عناصر تروریست را که از ریف غربی شهر السویداء به سمت ریف شرقی آن در حرکت بود، کشف و مصادره کرد.

در شهر حمص نیز جنگنده های ارتش سوریه چند ستون نظامی تروریست های داعش متشکل از خودروهای زرهی و خودروهای مجهز به تیربار را در شمال شهر تدمر بمباران کردند.

یک گور دسته جمعی نیز در جنوب غرب فرودگاه تدمر کشف شد که حاوی پیکرهای 31 نفر از یک زن و یک کودک بود که در جریان جنایت های سابق تروریست های داعش به قتل رسیدند.

در شمال نیز گروه‌های تروریست با راکت دو محله "المیدان و الجابریه" در شهر حلب را هدف قرار دادند که به آتش سوزی در ساختمانهای مسکونی و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان منجر شد. همزمان درگیری‌های شدیدی در جبهه بستان پاشا در شهر حلب روی داد و بالگردهای ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در مناطق اللیرمون، کفرحمره و جاده الکاستیلو در اطراف شهر حلب را به شدت هدف قرار دادند.

در شهر ادلب نیز نیروی هوایی ارتش روسیه مراکز جبهه النصره در منطقه سراقب در ریف این شهر را بمباران کرد و همزمان درخواست کمک گروههای مسلح و درخواست کمک از اورژانس ترکیه از بی سیم های آنها شنیده شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز