تبلیغات

تشکیل تیم ویژه در فدراسیون کاراته برای بررسی اتفاقات تلخ ارمنستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، با دستور سیدحسن طباطبایی یک تیم ویژه برای بررسی موضوع "حضور ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های MMA ارمنستان" در فدراسیون کاراته تشکیل شد.

این تیم ویژه متشکل از حسین نگینی مسئول هیات کاراته نیروهای مسلح به عنوان رئیس و محمدعلی مردانی دبیر فدراسیون، یوسف گرشاسبی سرپرست کمیته ارزیابی عملکرد سبک‌های کاراته و مهدی کلایی مسئول حراست فدراسیون به عنوان اعضا است که ماموریت دارند موضوع فوق را در اسرع وقت و در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهند تا ضمن مشخص شدن چگونگی حضور ورزشکاران نوجوان در رقابت‌های MMA ارمنستان، با فرد یا افراد احتمالی از خانواده کاراته که در اعزام این ورزشکاران نقشی – ولو اندک - داشتند، با قاطعیت برخورد و آنها را برای اجرای عدالت به دستگاه قضایی معرفی کنند.

همچنین به واسطه انتشار تصاویری از مجید باغدارنیا مبنی بر حضورش در رقابت های MMA ارمنستان، فدراسیون کاراته از امروز تمام فعالیت‌های وی در کاراته را به حالت تعلیق درآورده تا پس از اعلام نتایج بررسی تیم ویژه، در خصوص باغدارنیا نیز تصمیم‌گیری شود.

طباطبایی سرپرست فدراسیون کاراته در گفت‌و‌گویی با سایت فدراسیون در خصوص تشکیل این تیم ویژه اظهار داشت: همانطور که پیش از این نیز اعلام کردیم، فدراسیون کاراته مجوزی برای حضور ورزشکاران خود در رقابت‌های MMA ارمنستان صادر نکرده زیرا فعالیت‌های این رشته ورزشی اساسا هیچ ارتباطی با کاراته ندارد. با این حال اهمیت موضوع و اینکه ورزشکار نوجوان دختر حاضر در قفس از لباس کاراته استفاده کرده ، ما را بر آن داشت که تیم ویژه‌ای در فدراسیون کاراته تشکیل دهیم تا پس از بررسی‌های کامل، نتایج را به سمع و نظر علاقه‌مندان به ورزش برسانیم.

وی افزود:در فضای مجازی تصاویری مبنی بر حضور احمد باغدارنیا رئیس سبک "دای دو" ایران در این مسابقات منتشر شده است. در جلسه‌ای با باغدارنیا خواستار ارایه توضیحات وی شدیم که ایشان قویاً نقش خود در اعزام این ورزشکاران به ارمنستان را تکذیب کرد. از سوی دیگر پدر ورزشکار حاضر در این مسابقات نیز در گفت‌و‌گویی صراحتا عنوان داشته که این ورزشکاران با هزینه شخصی خود در رقابت‌های MMA  ارمنستان حاضر شدند. با تمام این تفاصیل به موارد مطرح شده اکتفا نکردیم و وظیفه خود دانستیم که جهت تنویر افکار عمومی و شناسایی مسبب یا مسببان این خطای بزرگ، موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

طباطبایی ادامه داد: عده بسیار معدودی در ورزش‌های رزمی سودای رسیدن به پول، آن هم از هر طریقی را در سر می‌پرورانند و به همین علت نیز شاهد رخ دادن چنین اتفاقات تلخی هستیم.

سرپرست فدراسیون کاراته تصریح کرد: این قول را می‌دهم که اگر فرد یا افرادی از خانواده کاراته در اعزام این ورزشکاران کوچکترین نقشی داشته باشند، حتماً با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین این حق برای فدراسیون کاراته محفوظ است که از فرد یا افرادی که بدون اجازه و هماهنگی مسئولان فدراسیون، ورزشکاران را به ارمنستان اعزام و لباس کاراته را برتن این عزیزان کردند، به مراجع قانونی شکایت کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز