تبلیغات

اهدای جایزه آکادمی پزشکان ایرانی در آلمان به پروفسور اردشیر غفرانی

در صدمین همایش آکادمی پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در آلمان، جایزه جهانی "پورسینا" در دانش پزشکی به پروفسور اردشیر غفرانی اهدا شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از دویچه وله، پروفسور علیرضا رنجبر، رئیس آکادمی پزشکان و دندانپزشکان ایرانی، معیارهای این آکادمی برای اهدای جایزه جهانی پورسینا را تقریبا با معیارهای جایزه نوبل شبیه دانست.

پیش‌تر پروفسور حسین اردشیر غفرانی، فوق تخصص ریه در سال ۲۰۱۵ نیز جایزه "آینده آلمان" را از دست یواخیم گاوک، رئیس جمهور آلمان دریافت کرده بود.

در این برنامه پروفسور غفرانی درباره "اهمیت تحقیقات پزشکی در درمان بیماری پرفشاری شریان ریه" سخنرانی کرد. وی دو داروی جدید در دنیا در این زمینه ثبت کرده است.

از سال ۲۰۱۱ "آکادمی پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در آلمان" تصمیم گرفت علاوه بر جایزه جهانی "پورسینا" در دانش پزشکی، نشان علمی بین‌المللی ادبیات، هنر و فرهنگ را نیز به برترین‌ها در زمینه پژوهش در این زمینه اهدا کند. از این رو، جایزه ادبیات، هنر و فرهنگ این آکادمی نیز به "همایون شجریان" تعلق گرفت.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز