تبلیغات

اعتصاب در پالایشگاه‌ها، کمبود بنزین و بروز آشوب در فرانسه

پس از آنکه اعضای اتحادیه‌های کارگری فرانسه در یک جریان اعتصابی پالایشگاه‌ها را بستند، هزاران پمپ بنزین در فرانسه با کمبود یا فقدان بنزین روبه‌رو شدند که باعث بروز آشوب و ناآرامی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اکسپرس، هزاران پمپ بنزین در سراسر فرانسه با خطر پایان یافتن بنزین روبه‌رو شده‌اند چرا که اعتصاب کارگران، پالایشگاه‌ها را به تعطیلی کشانده و رانندگان نیز تهدید کرده‌اند که به حمل و نقل بنزین نمی‌پردازند.

کارگران، پالایشگاه‌ها و مراکز ذخیره سازی بنزین در فرانسه را در اعتراض به تغییرات در قانون کار از سوی دولت پاریس تعطیل کردند.

کارگران در شش پالایشگاه از هشت پالایشگاه در فرانسه در اعتصاب هستند در حالیکه یکی از 20 پمپ بنزین نیز دیگر بنزینی برای ارائه ندارد.

رانندگان در سراسر فرانسه نیز به توصیه‌های دولت برای اجتناب از نگرانی و هراس توجهی نشان نمی‌دهند و همین امر باعث شده تا آشوب و ناآرامی سراسر این کشور را در بر بگیرد.

امانوئل لیپن، رهبر اتحادیه تجاری فرانسه گفت:‌ ما دست از این اعتصاب برنمی‌داریم تا دولت دست از اصلاحات قانون کار بردارد. شاید این روند تا یک هفته طول بکشد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه نیز قول داده که دولت هرکاری انجام می‌دهد تا به این روند پایان دهد.

وی گفته است: ما کاری می‌کنیم تا بحران سوخت در کشور پایان یابد.

رانندگان ماشین‌های حمل بنزین بسیاری از جاده‌ها و مسیرهای اصلی به ویژه منطقه بوردو را مسدود کرده‌اند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز