تبلیغات

پیام تسلیت معاون هنری و مدیرکل تجسمی برای درگذشت پرویز کلانتری

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون هنری وزیر ارشاد درگذشت استاد پرویز كلانتری را تسلیت گفت.

در پیام علی مرادخانی آمده است: انا لله و انا الیه راجعون،  خبر درگذشت استاد برجسته نقاشی و نویسنده تاریخ ایران زمین موجب تاسف و تاثر گردید. ایشان عمر پربركت خود را در مسیر اعتلاى هنر ایران عزیز صرف كردند و تصویرى كه پرویز كلانترى از ایران در آثار خویش به یادگار گذاشت نام او را با نام سرزمینش پیوند خواهد زد و در تاریخ هنر ایران و در عرصه هاى بین الملل نیز جاودانه خواهد ساخت.

اینجانب با عرض تسلیت به جامعه هنری و فرهنگی كشور از خداوند متعال برای استاد فقید علو درجات و برای بازماندگان و ارادتمندان آن مرحوم شكیبائى و اجر مسالت دارم.

تسلیت مدیركل هنرهای تجسمی برای درگذشت پرویز كلانتری

مدیركل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران نیز در پیامی درگذشت پرویز كلانتری نقاش كویر و فضاهای بومی را تسلیت گفت.

مجید ملانوروزی در پیام تسلیت برای درگذشت كلانتری نوشته است: پرویز كلانتری نقاش ارزشمند ایرانی با آثار نقاشی و تصویرسازی هایش به قابلیت فرهنگ و هنر ایران افزود و از سویی عمده آثار او روایتگر سنت ها، معماری و فرهنگ بومی است كه این مشخصه نقش و جایگاه ویژه تری به كلانتری در فرهنگ ما داده است.

در ادامه پیام تسلیت ملانوروزی آمده است: نقاشی از بناها و فضاهای سنتی و روستایی و كویرهای ایران و استفاده از كاهگل در این آثار بیانگر توجه و تمركز او بر فرهنگ و مشخصه های بومی است و از این راه كلانتری زمینه ها و فرصت هایی را برای شناساندن فرهنگ و هنر ایران فراهم كرد. تصویرسازی ها و نقاشی های كلانتری مصداق ها و نمونه هایی از آثار مبتنی بر فرهنگ بومی هستند كه در دنیای امروز با نگاه خلاقانه و نو بیان شده اند.

مدیركل هنرهای تجسمی در این پیام نوشته است: كلانتری چند دهه فعالیت مستمر و جدی در هنر ایران داشت و نام او با آثار و نوشته هایش همواره ماندگار است. فقدان این هنرمند گرانقدر را به خانواده اش، جامعه هنری و هنردوستان تسلیت می گویم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز