تبلیغات

نگران گندم های خارجی وارد شده به گلستان هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا علی‌محمدی شامگاه پنج شنبه در دومین جلسه کارگروه امور گندم، آرد و نان استان گلستان در ماه جاری، اظهار کرد: هرچند پیش‌بینی از افزایش میزان تولید گندم در استان حکایت دارند اما نگرانی در خصوص مراکز خرید و ذخیره سازی گندم در استان نداریم.

وي بابیان اينكه ظرفيت ذخیره‌سازی غلات در استان گلستان نزديك به یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تن است، افزود: طی روزهای گذشته خریداران مشخص‌شده و قرارداد با آن‌ها تنظیم‌شده است.

وي تصریح كرد: امسال شاهد برداشت همزمان گندم، جو و کلزا در استان هستیم و هم اکنون نگران افزایش قیمت کرایه حمل و غیر متعارف بودن نرخ ها در این حوزه هستیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگاني استان گلستان خاطرنشان كرد: امسال برای نخستین بار گندم تولیدی استان با معرفی نامه صادره از سوی جهاد کشاورزی قابل تحویل است و درباره صدور به موقع معرفی نامه ها نگرانی داریم.

علی‌محمدی با بیان اینکه تحویل گندم بر اساس معرفی نامه یکی از تکالیف بلاغی شرکت غله و خدمات بازرگانی است، تأکید کرد: از حدود دو سه ماه قبل به دلیل ارزان بودن قیمت جهانی گندم، مقدار زیادی از این محصول وارد کشور شده و به سمت استان هدایت شده اند.

وی متذکر شد: بنا داریم با تحویل گندم بر اساس معرفی نامه صادره از سوی جهادکشاورزی استان بر ورود این گندم های وارداتی به سیلوهای استان و بی کیفیت کردن گندم گلستان جلوگیری کنیم.

استانداردسازی باسکول‌های استان

در ادامه مدیر تعاون روستایی استان گلستان از انجام استانداردسازی تمام باسکول‌های استان خبر داد.

محمدتقی رجایی بابیان اینکه ۳۹ مرکز و مباشر خرید زیر نظر تعاون روستایی استان امسال گندم تولیدی کشاورزان را خریداری می‌کنند، اظهار کرد: ت‌اکنون نظافت و سم‌پاشی مراکز خرید و انبارها انجام شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه میزان خرید جو نیز به دلیل شرایط خوب آب و هوایی افزایش یافته است، هم اکنون از انبارهای کوچک برخی از نقاط استان نیز برای سرعت بخشیدن به امر خرید غلات کمک گرفته ایم.

وی تأکید کرد: باید صدور معرفی‌نامه با سرعت و دقت بیشتری صورت گیرد تا در زمان تخلیه بار تسریع شده و از سرگردانی کشاورزان جلوگیری شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز