تبلیغات

مجله آمریکایی:مشاوران اوباما احمق هستند

ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1395/02/28 شناسه خبر: 738108

مجله ی "فارین پالیسی" آمریکا یکی از مشاوران امورخارجی باراک اوباما را احمق نامید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "کوگانا"، مجله ی "فارین پالسی" آمریکا یکی از مشاوران امورخارجی باراک اوباما را  احمق نامید.

این توصیف ازسوی "ریک توماس" نویسنده مجله فارن پالسی در یک مقاله که توسط "نیویورک تایمز" امریکا منشرشده درباره ی "بن رودز"،  که از نویسندگی داستان های علمی تخیلی به یک مشاور مهم برای اوباما در امور روابط خارجی تبدیل شده بکار رفته است.

" ریک" بشدت از" رودز" انتقاد کرده و گفت: او فاقد تجربه از هر نوع  سابقه در مسئولیت سرنوشت و کنترل ملتها در جهان واقعی و سنتی  است در این عرصه معمولا به جای نویسنده ی خلاق از کسی استفاده می کنند که از خدمات برجسته ی نظامی، دیپلماسی و یا حتی مدرک کارشناسی ارشد در روابط بین المللی برخوردارباشد و این انتخاب شگفتی آور است!

"ریک" با ادامه ی حملات لفظی اش می نویسد: " رودز" احمقی واقعی است و با اشاره به خطاب او به روزنامه نگاران که  گفته بود "بسیاری از کانال های پوشش حوادث از واشنگتن خط می گیرند"، در حالیکه میانگین سن خبرنگاران که با آنها صحبت می کرده است 27 سال  است و تنها تجربه ی آنها در مطبوعات به حصور در کمپین های مبارزات سیاسی خاص مرتبط است و این تغییر و تعبیر بزرگی در مقابل آنهاست چون این گروه دراین رابطه مطلقاً چیزی نمی دانند. این مسئله نشان می دهد که "رودز " چقدر مغرور و احمقی کوچک است که ظاهراً نظراتش را به جهانیان منعکس می کند.

باید گفت سیاست خارجه آمریکا حبابی بیش نیست، چون این فضا از افرادی مانند هیلاری کلینتون و رابرت گیتس و مانند اینها   که از مروجین جنگ عراق در دو حزب آمریکاهستند تشکیل شده است. درست اینها کسانی هستند که دائما از فروپاشی سیستم امنیتی آمریکا در اروپا و شرق میانه شکایت دارند خود همین مجموعه را تشکیل داده اند.

نویسنده در ادامه می گوید: ارتش ایالات متحده درطول نزدیک به ده سال انتظار اکنون با برخی از بدبینی ها و بی تفاوتی ها در واشنگتن همراه شده است واین حاصل تکبر بزرگ و نوعی خود بزرگ بینی است که ما را به جنگ عراق وارد کرد.

"ریک" اشاره می کند: "رودز" و دیگر نزدیکان به اوباما همواره در حال صحبت کردن در مورد اتخاذ تفکر نجیب و بازی واقعی در سیاست خارجی با بکارگیری فکر نهاد سنتی موسسین آمریکا در عرصه های مرتبط هستند و جای تعجب است که اگر واقعا این مورد را اجرا می کنند، چرا باید آنها مقدار زیادی از قدرت سیاست خارجی را در اختیار دو نفر فریبکار حرفه ای در اشاره به وزیر امور خارجه آمریکا "جان کری و جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا " قرار داده است و مشخصاً نشان می دهد که چقدر اوباما از تفکر اصیل اداره سیاست خارجی دور است.

 فارن پالسی درپایان این مقاله نتیجه گیری می کند: با توجه به نتایج بدست آمده به این جمع بندی رسیده است که ایده اوباما در "کسب نتایح سیاست خارجی معتبر " به همان اندازه که تجربه مدیریت سیاسی خارجی نداشته، همان اندازه دستاوردی بیشتر  نداشته باشند.

تهیه و ترجمه: عبدالمجید اورا

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز