تبلیغات

روابط اسلام آباد و واشنگتن رو به افول است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «پاکستان»، «آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان بیان کرد: روابط  پاکستان و آمریکا بدلیل تهدیدات روسیه و عوامل منطقه ای مستحکم شده بود اما عدم واگذاری جنگنده های «اف۱۶» نشان می دهد که روابط دو کشور کم رنگ تر شده است. عناصری در منطقه وجود دارند که برای آمریکا و پاکستان خطرناک هستند.

وی در ادامه افزود: روابط آمریکا و پاکستان پس از عدم فروش و واگذاری جنگنده های «اف۱۶» به اسلام آباد دچار خلل شده است. روابط دو کشور در ۱۵ سال گذشته با نشیب و فرازهایی روبرو بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت و مردم پاکستان سالهاست بر علیه طالبان و القاعد در منطقه مبارزه می کنند و در این راه قربانی های زیادی داده اند، اما کنگره آمریکا با عدم واگذاری جنگنده های «اف۱۶» با اسلام آباد در حال ستیز است. وزارت خارجه آمریکا به ضرورت مبارزه با تروریسم در پاکستان آگاه است امید می رود مقامات اسلام اباد  در دیدار با مقامات آمریکایی راه حل مناسبی برای این موضوع پیدا کنند.

وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد: آمریکا ۱۵ سال است با طالبان در افغانستان در حال نبرد است اما این گروه بیشتر از گذشته قدرت گرفته است. آمریکا و پاکستان باید یکصدا بر علیه تروریسم مبارزه کنند چون باید برای حفاظت از جان شهروندان خود با پدیده تروریسم در منطقه مبارزه کنند.

لازم به ذکر است که کنگره آمریکا در هفته های گذشته با فروش و واگذاری هشت فروند جنگنده «اف۱۶» به پاکستان مخالفت بعمل آورد و اسلام اباد اعلام کرده است در صورت عدم واگذاری این جنگنده ها از سوی آمریکا از طریق کشوری دیگر آنها را خریداری خواهد کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز